Finisáž výstavy karikatúr

Dňa 16. 09. 2020 sa uskutočnila v žilinskej miniGallery SOHO finisáž výstavy akademického maliara Stana Lajdu s názvom LAJDOVINY. Karikatúry ako prostriedok humoru a satiry sú neoddeliteľnou súčasťou tvorby nášho kolegu. S karikatúrami osobností začal počas štúdia na strednej škole, námetmi sa stali jeho obľúbení členovia skupiny The Beatles, ale aj pedagógovia, politici a predstavitelia spoločenského a kultúrneho života. Od tých čias vzniklo množstvo karikatúr ľudí, ktorí ho oslovili svojimi kladmi a zápormi. 

Výstava karikatúr bola predstavená verejnosti dňa 27. 07. 2020 prostredníctvom prezentačného cyklu významných žilinských výtvarníkov, za ktorým stojí Ivan „Kelly“ Köhler. Septembrového slávnostného podujatia sa zúčastnila aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Ing. Erika Jurinová.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy